VODEO/ ‘Jepi hidhu’, derri ia mbath nga makina e fermerit dhe nis të vrapojë

UKRAINË – Një video kur një derr arratiset nga karroca e një fermeri, është bërë virale kohëve të fundit duke pushtuar rrjetet sociale.

Në video shikohet derri i cili arrin të shpëtojë nga kamionçini, ndërkohë që fermeri ishte duke udhëtuar në rrugën e qytetit Mukachovo në Ukrainë.

E gjithë situata është filmuar një person tjetër i cili ishte duke udhëtuar me makinë mbrapa fermerit.

“Jepi, nuk je larg, jepi. Jepi, kërce. Tani je poshtë”, dëgjohet shoferi që ‘inkurajon’ derrin të arratiset nga kamionçina.

Pas kësaj nuk dihet se kush mundi që ta marrë kafshën, ndërkohë që fermeri duket se nuk e kuptoi se çfarë ndodhi.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu